Skip links

Klubinfo

#Randers Golf Klub vil være garant for det gode liv
Det gode liv har  mange ansigter. Af samme årsag arbejder vi med følgende del-visioner:

– Vi vil nytænke det vi “plejer” med respekt for traditionelle tilgange
– Vi vil  udvikle sunde og værdiskabende aktiviteter, samt relationer på tværs af generationer.
– Vi vil tilpasse vores faciliteter i forhold til tidens efterspørgsel og behov.
– Vi vil søge input hos strategiske samarbejdspartnere og lade os inspirere på vejen mod definerede mål.

Generalforsamlingen 2018 blev afholdt i Arena Randers d. 17. november.

Referat – Generalforsamling 2018
Vedtægter  – Vedtægter 2018 
Årsregnskab – Årsrapport 2017/18

Årets FrivilligHenrik Knapp
Årets LynBjarne Mikkelsen
Årets HerrespillerMikkel Schmitt
Årets DamespillerHelle Mikkelsen
Årets Drengespiller(e)Mikkel Schmitt, Jonas Thygesen & Kristian Bressum
Årets PigespillerNaya Lund
FormandTom Simonsenformand@randersgolf.dk29 25 15 40
Bestyrelsesmedlem og formand
for Økonomiudvalget
Søren Skovokonomi@randersgolf.dk20 71 06 18
Bestyrelsesmedlem og formand
for Baneudvalget
Brian Rasmussenbanen@randersgolf.dk40 74 72 77
Bestyrelsesmedlem og formand
for Sportsudvalget
Jonas Blegvad Jensenjb@randersgolf.dk51 38 17 23
Bestyrelsesmedlem og formand
for Hus- & medlemsserviceudvalget
Bendt Apollo Rasmussenmedlemsservice@randersgolf.dk40 33 66 12

En lang række af dagligdagens opgaver og funktioner varetages af golfklubbens mange udvalg. Spørgsmål, eller ønske om bidrag til frivilligt arbejde, kan rettes til den udvalgsansvarlige.

BaneudvalgBrian Rasmussenbanen@randersgolf.dk 40 74 72 77
BegynderudvalgJens Poulsenfarfarpoulsen@gmail.com20 80 88 20
HandicapudvalgEnoch Høgholmhandicapudvalg@randersgolf.dk29 60 41 39
HusudvalgBendt Apollo Rasmussenmedlemsservice@randersgolf.dk40 33 66 12
JuniorudvalgHenrik Knappjunior@randersgolf.dk42 17 74 96
MedlemsserviceudvalgBendt Apollo Rasmussenmedlemsservice@randersgolf.dk40 33 66 12
MentorudvalgEsben Carlsenesca@webspeed.dk30 86 29 64
OrdensudvalgJens Chr. Lauridsenjcl@lplaw.dk40 74 45 55
SponsorudvalgBjørn Langerbjl@langerbiler.dk23 26 13 90
SportsudvalgJonas Blegvadsporten@randersgolf.dk51 38 17 23
TurneringsudvalgKenneth Sandks@randersgolf.dk22 79 19 17
ØkonomiudvalgSøren Skovokonomi@randersgolf.dk20 71 06 18

Administrationens åbningstider i perioden 1. november – 31. marts:

Mandag09:00 - 15:30
Tirsdag09:00 - 15:30
Onsdag09:00 - 15:30
TorsdagLukket
FredagLukket
LørdagLukket
SøndagLukket