Skip links

Organisation

#Randers Golf Klub vil være garant for det gode liv

Det gode liv har  mange ansigter. Af samme årsag arbejder vi med følgende del-visioner:

  • Vi vil nytænke det vi “plejer” med respekt for traditionelle tilgange
  • Vi vil  udvikle sunde og værdiskabende aktiviteter, samt relationer på tværs af generationer.
  • Vi vil tilpasse vores faciliteter i forhold til tidens efterspørgsel og behov.
  • Vi vil søge input hos strategiske samarbejdspartnere og lade os inspirere på vejen mod definerede mål.

Bestyrelsen i Randers Golf Klub

Administration

Mandag08:30 - 15:30
Tirsdag08:30 - 17:30
Onsdag08:30 - 16:00
Torsdag08:30 - 16:00
Fredag08:30 - 14:00
Lørdag08:00 - 12:00
Søn- og helligdageLukket

Udvalg i Randers Golf Klub

BaneudvalgBrian Rasmussenbanen@randersgolf.dk 40 74 72 77
BegynderudvalgJens Poulsenfarfarpoulsen@gmail.com20 80 88 20
HandicapudvalgEnoch Høgholmhandicapudvalg@randersgolf.dk29 60 41 39
HusudvalgBendt Apollo Rasmussenmedlemsservice@randersgolf.dk40 33 66 12
JuniorudvalgHenrik Knappjunior@randersgolf.dk42 17 74 96
MedlemsserviceudvalgBendt Apollo Rasmussenmedlemsservice@randersgolf.dk40 33 66 12
MentorudvalgEsben Carlsenesca@webspeed.dk30 86 29 64
OrdensudvalgJens Chr. Lauridsenjcl@lplaw.dk40 74 45 55
SponsorudvalgBjørn Langerbjl@langerbiler.dk23 26 13 90
SportsudvalgJonas Blegvadsporten@randersgolf.dk51 38 17 23
TurneringsudvalgKenneth Sandks@randersgolf.dk22 79 19 17
ØkonomiudvalgSøren Skovokonomi@randersgolf.dk20 71 06 18