Skip links

Organisation

Vision

#Randers Golf Klub vil være garant for det gode liv

 

Generalforsamlingen 2019 blev afholdt i Arena Randers d. 25. november.

Tom Simonsen

Formand
Mail: formand@randersgolf.dk
Tlf: 29251540

Brian Rasmussen

Bestyrelsesmedlem & Baneudvalgsformand
Mail: banen@randersgolf.dk
Tlf: 40747277

Jonas Blegvad

Bestyrelsesmedlem & Sportsudvalgsformand
Mail: sporten@randersgolf.dk
Tlf: 29251540

Bendt Apollo Rasmussen

Bestyrelsesmedlem & Husudvalgs- og medlemsserviceformand
Mail: lisogbendt@mail.dk
Tlf: 40336612

Søren Skov

Bestyrelsesmedlem& Økonomiudvalgsformand
Mail: okonomi@randersgolf.dk
Tlf: 20710618

En lang række af dagligdagens opgaver og funktioner varetages af golfklubbens mange udvalg. Spørgsmål, eller ønske om bidrag til frivilligt arbejde, kan rettes til den udvalgsansvarlige.

BaneudvalgBrian Rasmussenbanen@randersgolf.dk 40 74 72 77
BegynderudvalgJens Poulsenfarfarpoulsen@gmail.com20 80 88 20
HandicapudvalgEnoch Høgholmhandicapudvalg@randersgolf.dk29 60 41 39
HusudvalgBendt Apollo Rasmussenmedlemsservice@randersgolf.dk40 33 66 12
JuniorudvalgLena T. Nielsenltn@randersgolf.dk26 27 87 13
MedlemsserviceudvalgBendt Apollo Rasmussenmedlemsservice@randersgolf.dk40 33 66 12
MentorudvalgTBATBATBA
OrdensudvalgJens Chr. Lauridsenjcl@lplaw.dk40 74 45 55
SponsorudvalgBjørn Langerbjl@langerbiler.dk23 26 13 90
SportsudvalgJonas Blegvadsporten@randersgolf.dk31 79 31 31
TurneringsudvalgKenneth Sandks@randersgolf.dk22 79 19 17
ØkonomiudvalgSøren Skovokonomi@randersgolf.dk20 71 06 18

Administrationens åbningstider i perioden 1. november – 31. marts.

Mandag09:00 - 17:30
Tirsdag09:00 - 16:00
Onsdag09:00 - 16:00
Torsdag09:00 - 16:00
Fredag09:00 - 14:00
Lørdag08:00 - 12:00
Søn- og helligdageLukket