Skip links

Club Mulligan Business efterår 2021

Der er nu taget hul på den sidste halvdel af golfsæson 2021, som byder på 4 arrangementer i regi af Club Mulligan Business, plus fællestræning med Kenneth Sand.

Vi ser frem til at binde golfskoene og samles igen når førstkommende runde afvikles fredag d. 27. august med følgende program:

Program

07:30 Check-in og morgenmad i Restaurant Funders
08:15 Briefing samt præsentation af nye sponsorer
09:15 Gunstart på banen inkl. baneservice
14:15 Frokost og præmieoverrækkelse

TILMELDING HER eller på mll@randersgolf.dk

Andre arrangementer i efteråret 2021

Den store virksomhedsdyst

Vi afholder igen ”Den Store Virksomhedsdyst” lørdag d. 25. september med BDO & Sydbank som turneringssponsorer.
På dagen er der check-in og brunch fra kl. 11:00, gunstart kl. 13:00 og middag fra omkring kl. 18:00.

Vedrørende hold, så kan man naturligvis stille med det antal deltagere der er angivet i den enkelte samarbejdsaftale, med mulighed for at supplere med ekstra deltagere / ikke-mulligans for 480 kr. ex. moms pr. pers.

Yderligere programinfo vil tilgå, men det er allerede nu muligt at tilmelde sig individuelt eller som hold på Golfbox.

Udebane tur til Mollerup Golf Club

Efter et hyggeligt og vellykket arrangement med Mollerup Erhvervsklub før sommerferien, hvor Club Mulligan i øvrigt sejrede sikkert, er det tid til revancheopgør lørdag d. 2. oktober, hvor vi er inviteret til det nordlige Århus.
Yderligere info og vilkår vil tilgå så snart programmet for dagen er på plads.

Sæsonafslutning

Årets sidste runde inden ”vinterferien” afvikles fredag d. 8. oktober, hvor vi blandt andet kårer årets Club Mulligan Business Golfer. Yderligere info vil tilgå.

TILMELDING HER

Træning med PGA Pro Kenneth Sand

Kenneth inviterer til fællestræning d. 19/8, 2/9, 16/9 & 30/9. Info tilgår i Club Mulligan Facebook-gruppe.

På gensyn til gode stunder på og uden for golfbanen.